TOPIC: Βασιλικός

Βασιλικός 13 years 10 months ago #53

  • voula
  • voula's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Γιώργοο έχω γεμίσει βασιλικούς( το παράκανα με τους σπόρους :P ), τι θα γίνει θα πάρεις και συ κανένα;
The topic has been locked.

Βασιλικός 13 years 10 months ago #54

  • Ωρίων
  • Ωρίων's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 104
  • Karma: 0
αααα Να μου τους κρατήσεις ως τον ιούλιο-αύγουστο που θα συναντηθούμε. :lol: :P Πόσο μεγάλοι σου έχουν γίνει;
Με ολάνθιστους χαιρετισμούς, Ωρίωνας.
The topic has been locked.

Βασιλικός 13 years 10 months ago #55

  • voula
  • voula's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Είναι μωρά ακόμη ;) . Πρόσφατα τα μεταφύτευσα. Στις αρχές Απρίλη τα είχα σπείρει.Ξέρω ξέρω άργησα λίγο. Μόλις πριν απο λίγες ώρες έδωσα δυο φυτούλια. Θα σου κρατήσω ένα.Το καλοκαίρι που θα φύγω όμως δεν ξέρω κατα πόσο θα αντέξουν με το αυτόματο πότισμα και δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέξουν και τα υπόλοιπα φυτά....
The topic has been locked.

Βασιλικός 13 years 10 months ago #56

  • Ωρίων
  • Ωρίων's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 104
  • Karma: 0
Μια κοπελιά που επίσης σπέρνει κάθε χρόνο εδώ και χρόνια μου έλεγε πως τις τελευταίες χρονιές της βγαίνουν πάντα μικροί οι βασιλικοί και ίσως παίζουν ρόλο οι κλιματικές αλλαγές, βέβαια ναι έσπειρες αργά αλλά δεν πειράζει. ;)

Να προσέξεις τον αυτόματο εμένα μου πιάνουν άλατα τα μπεκ και πρεπει να τα καθαριζω καθε τόσο. Πριν του βάλεις πρόγραμμα να τον θέσεις σε λειτουργία για να δεις αν ποτίζουν όλα τα μπεκ. :D
Με ολάνθιστους χαιρετισμούς, Ωρίωνας.
The topic has been locked.

Βασιλικός 13 years 10 months ago #57

  • voula
  • voula's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 31
  • Karma: 0
Εμένα δεν είναι μικροί σε μέγεθος :P είναι απλά μωρά ακόμη. Ξέχασα να σου πω πως έχω βγάλει και δυο μικρά απο την Σαντπώλια. Περιμένω να δω πόσο γρήγορα θα αναπτυχθούνε.
Το αυτόματο πότισμα, λεω να τεμπελιάσω και να το βάλω απο τώρα για να δω και πως θα το ρυθμίσω,γιατί αλλες γλάστρες είναι μεγάλες άλλες πιο μεγάλες κ.τ.λ.
The topic has been locked.

Βασιλικός 13 years 10 months ago #68

  • Ωρίων
  • Ωρίων's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 104
  • Karma: 0
Τελικά αυτή η ανυπομονησία για να μεγαλώσουν είναι ένα πολύ όμορφο συναίσθημα θα πρέπει να πω. Αν κι έκανα λίγες σπορές φέτος περιμένω επίσης πως και πως να μεγαλώσουν τα φυτάκια. Έβαλα και Καρπουζάκια και φύτρωσαν ;)

Το αυτόματο ναι να το βάλεις γιατί έχει πλακώσει και η ζέστη. Κι εγώ πρέπει να πηγαίνω τακτικά πλέον κάτω για να βλέπω τι γίνεται με τους αυτόματους. Επίσης να βάλεις φρέσκια μπαταρία για να μην έχεις πρόβλημα. Να το έχεις σαν αρχή κάθε νέα σεζόν ακόμα και αν δεν έχει χαλάσει η προηγούμενη μπαταρία να την αλλάζεις. ;)
Με ολάνθιστους χαιρετισμούς, Ωρίωνας.
The topic has been locked.
Time to create page: 0.295 seconds
Powered by Kunena Forum

Για το Anthokipos.com, με Ολάνθιστους χαιρετισμούς, Ωρίωνας!

Αν σου αρέσουν τα κείμενα μου, μην ξεχάσεις να πατήσεις ένα like. ;-D Αν πάλι θες να μείνεις σε επαφή μαζί μου, υπάρχουν πολλοί τρόποι για να το κάνεις. Μπορείς να κάνεις Εγγραφή, να με βρεις στο Facebook, το Youtube, το Twitter ή και το Google+.

Αν θες να χρησιμοποιήσεις κάποιο άρθρο μου, μπορείς να το κάνεις, θυμήσου όμως να με αναφέρεις... Είναι μια ηθική ανταμοιβή! Α! Ξέχασα να σου πω πως εδώ, θα βρεις πληροφορίες για μένα αλλά και πως μπορείς να βοηθήσεις το Anthokipos.com. Σε ευχαριστώ! Τα λέμε! :-)